Lovrenc Kokalj

Karate-Do ga ┼że od mladosti izredno privla─Źi. “Sensei” Lovrenc Kokalj se s Karatejem ukvarja ┼że ve─Ź kot 40┬álet. Delo u─Źitelja in trenerja je resno poprijel v Karate sekciji TVD Partizan Dom┼żale leta 1982. Z leti se je porodila zamisel o samostojnem klubu. Po letu 1990 je skupaj, s takratnimi u─Źenci, uradno ustanovil Karate Dru┼ítvo Atom Shotokan-Do Dom┼żale.

Njegovo glavno vodilo je: Postati mo─Źan karakter. Pomagati in spo┼ítovati, ─Źe ne, pusti in postani bolj┼íi. Narediti prave Karate-Do mojstre. Res je potrebno gledati na ┼íportno pot, vendar je v ve┼í─Źini z Bu┼íido kodeksom, potrebno narediti ┼íe nekaj ve─Ź. In to ve─Ź, je ve┼í─Źina znotraj in zunaj Karateista, na kar ka┼żejo tudi njegove besede: ┬╗Tradicija skupaj z modernim pristopom┬ź.

Delo u─Źitelja in trenerja opravlja zelo dobro, na kar nakazujejo ┼ítevilna priznanja, ki jih je prejemal vse od nastanka kluba do danes.

Leta 2007 je sodeloval pri ustanovitvi na┼íega kluba,┬áFunacoshi Gichin, kjer ima funkcijo Tehni─Źnega vodje.┬áTreninge vodi strokovno in z veseljem, za kar smo mu vsi izredno hvale┼żni.

FUNKCIJE:

• Glavni in┼ítruktor in tehni─Źni vodja KD ATOM Shotokan Dom┼żale
  • Tehni─Źni vodja KK Funacoshi Gichin Ljubljana
  • Podpredsednik SKIF Slovenija
  • ─îlan strokovnega sveta SKIF Slovenija
  • Mednarodni SKIF Karate sodnik
  • ─îlan IO ZZBS┼áS

PRIZNANJA:

• Nagrada Ob─Źine Dom┼żale
  • Naj in┼ítruktor leta(vsako leto od 2003 do 2016)
  • Naj Klub leta (vsako leto┬áod┬á2003 do 2014)
  • IZPIT 4.Dan, v Tokiu leta 2006
  • IZPIT 5.Dan, KC Maribor(pri takratnem “Kanchu” Hirokazu Kanazawi 10.Dan) ┬ámaja, leta 2011
  • IZPIT 6.Dan, v Jakarti, avgust,2016

NAJVE─îJA MEDNARODNA TEKMOVANJA v tretjem obdobju:

• EP S.K.I.E.F.,┬áSheffield, ANGLIJA leta 1998
  • EP S.K.I.E.F.,┬áK├Şbenhavn, DANSKA leta 2001
    • 6.mesto kumite posamezno 40-441et
    • ┬áekipno borbe mo┼íki – 5. mesto
  • EP S.K.I.E.F. Odessa, UKRAJINA leta 2004
    • 3.mesto kate posamezno mo┼íki 40-491et
  • SP S.K.I.F. Bali, INDONEZIJA leta 2000
  • SP S.K.I.F. Tokyo, JAPONSKA leta 2006
    • Kate veterani,┬áMASTER CLASS 9. mesto
  • EP S.K.I.E.F. Italija – Sardinija leta 2007
    • 3.mesto Kate MASTER CLASS, 2.mesto ekipno – Kate veterani
  • J. AFRIKA, Mednarodni pokalni turnir, 1.mesto.
  • Torino, ITALIJA, leta 2011, Mednarodni pokalni turnir, 1.mesto
  • Kiev, UKRAJINA, leta┬á2011, Mednarodni pokalni turnir, 1. mesto
  • Sydney, AVSTRALIJA, leta 2012, Svetovno prvenstvo, kate ekipno MASTER CLASS, 2. mesto
  • Sydney, AVSTRALIJA, leta 2012, Svetovno prvenstvo, Yaku-soku Kumite, 3. mesto