Karate-Do ga že od mladosti izredno privlači. “Sensei” Lovrenc Kokalj se s Karatejem ukvarja že več kot 40 let. Delo učitelja in trenerja je resno poprijel v Karate sekciji TVD Partizan Domžale leta 1982. Z leti se je porodila zamisel o samostojnem klubu. Po letu 1990 je skupaj, s takratnimi učenci, uradno ustanovil Karate Društvo Atom Shotokan-Do Domžale.

Njegovo glavno vodilo je: Postati močan karakter. Pomagati in spoštovati, če ne, pusti in postani boljši. Narediti prave Karate-Do mojstre. Res je potrebno gledati na športno pot, vendar je v veščini z Bušido kodeksom, potrebno narediti še nekaj več. In to več, je veščina znotraj in zunaj Karateista, na kar kažejo tudi njegove besede: »Tradicija skupaj z modernim pristopom«.

Delo učitelja in trenerja opravlja zelo dobro, na kar nakazujejo številna priznanja, ki jih je prejemal vse od nastanka kluba do danes.

Leta 2007 je sodeloval pri ustanovitvi našega kluba, Funacoshi Gichin, kjer ima funkcijo Tehničnega vodje. Treninge vodi strokovno in z veseljem, za kar smo mu vsi izredno hvaležni.

FUNKCIJE:

• Glavni inštruktor in tehnični vodja KD ATOM Shotokan Domžale
  • Tehnični vodja KK Funacoshi Gichin Ljubljana
  • Podpredsednik SKIF Slovenija
  • Član strokovnega sveta SKIF Slovenija
  • Mednarodni SKIF Karate sodnik
  • Član IO ZZBSŠS

PRIZNANJA:

• Nagrada Občine Domžale
  • Naj inštruktor leta(vsako leto od 2003 do 2016)
  • Naj Klub leta (vsako leto od 2003 do 2014)
  • IZPIT 4.Dan, v Tokiu leta 2006
  • IZPIT 5.Dan, KC Maribor(pri takratnem “Kanchu” Hirokazu Kanazawi 10.Dan)  maja, leta 2011
  • IZPIT 6.Dan, v Jakarti, avgust,2016

NAJVEČJA MEDNARODNA TEKMOVANJA v tretjem obdobju:

• EP S.K.I.E.F., Sheffield, ANGLIJA leta 1998
  • EP S.K.I.E.F., København, DANSKA leta 2001
    • 6.mesto kumite posamezno 40-441et
    •  ekipno borbe moški – 5. mesto
  • EP S.K.I.E.F. Odessa, UKRAJINA leta 2004
    • 3.mesto kate posamezno moški 40-491et
  • SP S.K.I.F. Bali, INDONEZIJA leta 2000
  • SP S.K.I.F. Tokyo, JAPONSKA leta 2006
    • Kate veterani, MASTER CLASS 9. mesto
  • EP S.K.I.E.F. Italija – Sardinija leta 2007
    • 3.mesto Kate MASTER CLASS, 2.mesto ekipno – Kate veterani
  • J. AFRIKA, Mednarodni pokalni turnir, 1.mesto.
  • Torino, ITALIJA, leta 2011, Mednarodni pokalni turnir, 1.mesto
  • Kiev, UKRAJINA, leta 2011, Mednarodni pokalni turnir, 1. mesto
  • Sydney, AVSTRALIJA, leta 2012, Svetovno prvenstvo, kate ekipno MASTER CLASS, 2. mesto
  • Sydney, AVSTRALIJA, leta 2012, Svetovno prvenstvo, Yaku-soku Kumite, 3. mesto